Fond du Lac
Cross Country Multiple Levels Schedule    (as of 07-20-19)
 
Activity Time  Opponent  Location 
Saturday, Aug 31, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Invitational 9:00AM  Away vs. West Bend West,
Beaver Dam,
West Bend East,
Oshkosh North,
Neenah,
Pewaukee,
Sauk Prairie,
Cedarburg,
Sun Prairie,
Green Bay Preble,
Mayville,
Plymouth School District,
Sheboygan South 
West Bend West High School         
  Cross Country: Girls Varsity Invitational 9:00AM  Away vs. West Bend West,
Beaver Dam,
Cedarburg,
Green Bay Preble,
Hartford Union,
Mayville,
Neenah,
Oshkosh North,
Pewaukee,
Plymouth School District,
Sauk Prairie,
Sheboygan South,
Sun Prairie,
West Bend East 
West Bend West HS         
Saturday, Sep 14, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Invitational 9:00AM  Away vs. Menomonee Falls,
Appleton East,
Franklin,
Grafton,
Greendale,
Hamilton,
Hartford Union,
Madison Memorial,
Shorewood,
Slinger,
Watertown,
Waukesha South,
Waukesha West,
West Bend East 
Menomonee Falls High School         
  Cross Country: Girls Varsity Invitational 9:00AM  Away vs. Menomonee Falls,
Hartford Union,
Watertown,
West Bend East,
Appleton East,
Slinger,
Waukesha West,
Greendale,
Shorewood,
Waukesha South,
Grafton,
Hamilton 
Menomonee Falls High School         
Thursday, Sep 19, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Invitational 4:00PM  Away vs. Bay Port,
Appleton North,
Ashwaubenon,
Coleman,
Crivitz,
De Pere,
Kimberly,
Lourdes Academy,
Sheboygan South,
Two Rivers,
West De Pere 
Meadowbrook Park         
  Cross Country: Boys JV Invitational 4:00PM  Away vs. Bay Port,
Appleton North,
Ashwaubenon,
Coleman,
Crivitz,
De Pere,
Kimberly,
Lourdes Academy,
Sheboygan South,
Two Rivers,
West De Pere 
Meadowbrook Park         
  Cross Country: Girls Varsity Invitational 4:00PM  Away vs. Bay Port,
Appleton North,
Ashwaubenon,
Coleman,
Crivitz,
De Pere,
Kimberly,
Lourdes Academy,
Sheboygan South,
Two Rivers,
West De Pere 
Meadowbrook Park         
  Cross Country: Girls JV Invitational 4:00PM  Away vs. Bay Port,
Appleton North,
Ashwaubenon,
Coleman,
Crivitz,
De Pere,
Kimberly,
Lourdes Academy,
Sheboygan South,
Two Rivers,
West De Pere 
Meadowbrook Park         
Saturday, Sep 21, 2019
  Cross Country: Boys JV Invitational 10:00AM  Away vs. Marquette,
Heritage Christian,
Lake Country Lutheran,
West Bend East,
West Bend West,
Dominican,
Wauwatosa West,
Appleton North,
Kimberly,
Neenah,
Pewaukee,
Wauwatosa East,
Madison West,
Nicolet,
Whitefish Bay,
Jefferson,
Milwaukee Bradley Technical School (Bradley Tech),
Bay Port,
Cristo Rey Jesuit 
Tendick Park, Ozaukee County         
Saturday, Sep 28, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Invitational 9:50AM  Away vs. Manitowoc Lincoln,
West Bend East,
Stevens Point (SPASH),
Port Washington,
Kaukauna,
Appleton North,
Oshkosh North,
Valders,
Cedarburg,
Wauwatosa East,
Brillion,
Grafton,
Green Bay East,
Green Bay Southwest,
New Berlin Eisenhower,
Plymouth School District,
Sheboygan South,
Sheboygan North,
Pius XI 
Meadow Links Golf Course         
  Cross Country: Girls Varsity Invitational 10:25AM  Away vs. Manitowoc Lincoln,
Appleton North,
Brillion,
Cedarburg,
Grafton,
Green Bay East,
Green Bay Preble,
Green Bay Southwest,
Green Bay West,
Kaukauna,
New Berlin Eisenhower,
Oshkosh North,
Pius XI,
Plymouth School District,
Port Washington,
Sheboygan North,
Sheboygan South,
Valders,
Wauwatosa East,
West Bend East 
Meadow Links Golf Course         
Friday, Oct 4, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Invitational 3:40PM  Appleton East,
Appleton North,
Appleton West,
Germantown,
Homestead,
Kaukauna,
Manitowoc Lincoln,
Menomonee Falls,
Neenah,
Oconomowoc,
Oshkosh North,
Oshkosh West,
Sheboygan North 
Rolling Meadows Golf Course         
  Cross Country: Girls Varsity Invitational 3:40PM  Appleton East,
Appleton North,
Appleton West,
Germantown,
Kaukauna,
Manitowoc Lincoln,
Menomonee Falls,
Neenah,
Oshkosh North,
Oshkosh West,
Sheboygan North,
Stevens Point 
Rolling Meadows Golf Course         
Thursday, Oct 10, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Invitational 4:00PM  Away vs. Port Washington,
Appleton East,
Beaver Dam,
Brookfield East,
Cedar Grove-Belgium,
Cedarburg,
Cudahy,
Dominican,
Hartford Union,
Neenah,
Ozaukee,
Plymouth School District,
Sheboygan North,
Sheboygan South,
Slinger,
Wauwatosa West,
West Bend East,
West Bend West,
Whitefish Bay 
Tendick Park (Saukville)         
  Cross Country: Boys JV Invitational 4:00PM  Away vs. Port Washington,
Beaver Dam,
Hartford Union,
West Bend East,
West Bend West,
Dominican,
Wauwatosa West,
Neenah,
Appleton East,
Slinger,
Cedarburg,
Cedar Grove-Belgium,
Cudahy,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Ozaukee,
Plymouth School District,
Sheboygan North,
Sheboygan South,
Whitefish Bay,
Brookfield East 
Tendick Park (Saukville)         
  Cross Country: Girls Varsity Invitational 4:00PM  Away vs. Port Washington,
Appleton East,
Beaver Dam,
Brookfield East,
Cedar Grove-Belgium,
Cedarburg,
Cudahy,
Dominican,
Hartford Union,
Neenah,
Ozaukee,
Plymouth School District,
Sheboygan North,
Sheboygan South,
Slinger,
Wauwatosa West,
West Bend East,
West Bend West,
Whitefish Bay 
Tendick Park (Saukville)         
  Cross Country: Girls JV Invitational 4:00PM  Away vs. Port Washington,
Appleton East,
Beaver Dam,
Brookfield East,
Cedar Grove-Belgium,
Cedarburg,
Cudahy,
Dominican,
Elkhart Lake-Glenbeulah,
Hartford Union,
Neenah,
Ozaukee,
Plymouth School District,
Sheboygan North,
Sheboygan South,
Slinger,
Wauwatosa West,
West Bend East,
West Bend West,
Whitefish Bay 
Tendick Park (Saukville)         
Thursday, Oct 17, 2019
  Cross Country: Boys Varsity Conference Meet 3:30PM  Away vs. Kaukauna,
Appleton East,
Appleton North,
Appleton West,
Hortonville,
Kimberly,
Neenah,
Oshkosh North,
Oshkosh West 
Countryside Golf Course         
  Cross Country: Boys JV Conference Meet 3:30PM  Away vs. Kaukauna,
Appleton East,
Appleton North,
Appleton West,
Hortonville,
Kimberly,
Neenah,
Oshkosh North,
Oshkosh West 
Countryside Golf Course         
  Cross Country: Girls Varsity Conference Meet 3:30PM  Away vs. Kaukauna,
Appleton East,
Appleton North,
Appleton West,
Hortonville,
Kimberly,
Neenah,
Oshkosh North,
Oshkosh West 
Countryside Golf Course         
  Cross Country: Girls JV Conference Meet 3:30PM  Away vs. Kaukauna,
Appleton East,
Appleton North,
Appleton West,
Hortonville,
Kimberly,
Neenah,
Oshkosh North,
Oshkosh West 
Countryside Golf Course         
Thursday, Oct 24, 2019
  Cross Country: Boys JV Invitational 3:15PM  Away vs. Menomonee Falls,
Arrowhead,
Brookfield Central,
Cedarburg,
Germantown,
Hamilton,
Hartford Union,
Homestead,
New Berlin West,
Port Washington,
Sheboygan North,
Shorewood,
Slinger,
Washington County Home School Association,
Watertown,
Wauwatosa East,
West Bend East,
West Bend West 
Menomonee Falls High School         
  Cross Country: Girls JV Invitational 3:15PM  Away vs. Menomonee Falls,
Hartford Union,
Watertown,
West Bend East,
West Bend West,
Slinger,
Germantown,
Cedarburg,
Homestead,
New Berlin West,
Port Washington,
Sheboygan North,
Washington County Home School Association,
Hamilton,
DASH,
Arrowhead,
Madison Memorial,
Brookfield East 
Menomonee Falls High School